Köpeklerimiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Köpeklerimiz

Köpeklerimiz

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Eğitim Öğretim

2 posters
YazarMesaj
redew1l
Co-Admin
Co-Admin
redew1l

Ruh Hali : Eğitim Öğretim Karizm10

Eğitim Öğretim Empty
MesajKonu: Eğitim Öğretim   Eğitim Öğretim Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 5:31 pm

İlköğretim sürecini kapsayan 7-15 yaşları öğrencinin hemen her yönde, hızla geliştiği, değiştiği ve şekillendiği dönemdir. Bu yıllarda tüm programlarımız, onların gelişimlerini desteklemek ve potansiyellerinin en üst sınırına çıkmalarını sağlamak amacıyla, öğrenciyi bir birey olarak ele alan “öğrenci merkezli-öğrenci ihtiyaçlarından hız alan eğitim anlayışı” ile yapılandırılır. Öğretim programlarımız, çağdaş gelişmeler içinde ele alınarak zenginleştirilir. Derslerin, soyut ve ezbere dayalı değil, ölçmeye ve yaşantıya dayalı, günlük yaşamın içindeki yeri ile ilişkilendirilerek işlenmesi önemsenir.

Eğitimde görsel ve işitsel araçlar öğrenmenin kalıcı izli olmasını sağlama açısından çok önemlidir. Bu noktadan hareketle dersler işlenirken eğitim teknolojilerinden (bilgisayar, internet, tepegöz, video v.b.) mutlaka yararlanılır.

Öğrencilerimizin akademik gelişimleri kadar sosyal, kültürel, psikolojik gelişimleri de önemlidir. Bu nedenle, öğrenim düzeyi ve psikolojik gelişimi sürekli izlenerek, daha iyiye gitmeleri için önlemler alınır, velilerimizle işbirliği sağlanır. Uygulamalarımızda, öğrencilerimizin her alandaki gelişimini birbiri ile ilişkilendirmek ve değerlendirmek esastır. Böylece lise ve üniversite yıllarında kendisine çok gerekli olacak bilgileri alırken “öğrenmeyi de öğrenir.”
Admin
Admin
Admin
Admin

Ruh Hali : Eğitim Öğretim Yurekl10

Oyun
Oyun:
Eğitim Öğretim Left_bar_bleue5/5Eğitim Öğretim Empty_bar_bleue  (5/5)

Eğitim Öğretim Empty
MesajKonu: Geri: Eğitim Öğretim   Eğitim Öğretim Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 5:40 pm

saol kusen
http://kopeklerimiz.hareketforum.com
redew1l
Co-Admin
Co-Admin
redew1l

Ruh Hali : Eğitim Öğretim Karizm10

Eğitim Öğretim Empty
MesajKonu: Geri: Eğitim Öğretim   Eğitim Öğretim Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 6:50 pm

bişi deil

Eğitim Öğretim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÖĞRETİM MODELLERİ VE YAKLAŞIMLARI